Çeşme Alaçatı Otelleri

Çeşme Alaçatı Otelleri Arnavut kaldırımlı sokakları ile ilk olarak 2001 yılında açılan ilk butik oteliyle birlikte restore edilmiş ve 3-5 yıl içerisinde Alaçatı Türkiye’nin en gözde ve niş tatil beldelerinden biri haline gelmiş ve ayrıca birçok küçük otelleri, duvarlarında mor begonvilleri ile misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

cesme-alacati-hakkinda-sokaklari2

Alaçatının geneline baktığımızda, belde içerisinde yapılan tüm oteller butik olarak dizayn edilmiş ve geleneksel – yöresel miamarinin dışına çıkılmamıştır. Bu durum, Alaçatı’nın değerine değer katmış ve 100 yıllık tarihi evler teker teker onarıldı. Beldeye gelen misafirlerin kalitesi, alaçatı halkının beldeye sahip çıkması sonucunda Alaçatı kentsel sit alanı ilan edildi.

Ege’nin mas masvi denizi, tertemiz güzel plajları Alaçatı’da beldesinde yer almaktadır. Alaçatı beldesinin denize yakın olması sayesinde ayrıcalıklı bir tatili yaşayabiliyorsunuz. Eğer kendi aracınız ile Alaçatı’ya geldiyseniz çevrede yer alan diğer plajları da gezerek yöreyi daha yakından tanıyabilirsiniz. Yaşadığınız tüm deneyimler, arkadaşlarınıza ve dostlarınıza anlatacak birer hikaye olarak sizin anılarınızda yer edecek.

Alaçatı’da konaklayacanız otellerin size sunmuş olduğu konforun yanında eşsiz Alaçatı kahvaltısıyla da ünlenmiştir. Sabah yatağınızdan kalktığınızda muhteşem bir kahvaltı yapacağınızı zaten bilirsiniz. Ruhunuz, bedeniniz dinlemiş olarak kahvaltı masasına oturup organik sebzeler, meyveler, kekikli zeytin yağları, el yapımı köy peyniri ve reçelleri ile diliniz damağınıza yapışacak, gözleriniz arkaya düşecek.

cesme-alacati-hakkinda-kahvalti

Alaçatı’nın en bilinen diğer özelliği ise, dünyanın en çok tercih edilen rüzgar sörfü noktalarından biri olmasıdır. Uluslararası birçok yarışmaya ev sahipliği yapan Alaçatı sahillerinin sığ olmasından dolayı sörf yapmayı öğrenmek isteyenler için en elverişli plajlar arasındadır. Çeşme Alaçatı, Yaz aylarında dünyanın dört bir yanından ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen misafirlerini ağırlamaktadırlar.

cesme-alacati-hakkinda-ruzgar-sorfu

Kafanızdaki diğer bir soru: Alaçatı’da gece kulüpleri ve eğlencesi, gece hayatı nasıl?
Alaçatı’da bar ve diskoların sabah saatlerine kadar yüksek sesli müzik izin verilmiyor. Kahvehanelerine dahi bu duruma özen gösterilimektedir. Parke taşlarıyla kaplı Alaçatı sokaklarında, mor begonvillerle yükselen duvarların arasından ruhunuza hitap eden müzik sesleriyle tatilinize devam ediyorsunuz.

Otellerin bir kısmı Alaçatı merkezinde bulunmaktadır. Alaçatı oteller bölgesi olarak adlandırılan bölgede, yine birçok butik ve niş otel bulabilirsiniz. www.alacatibutikoteller.com sitesinde bunları sizler için bir araya getirdik ve tatilinize karar vermeniz için olağanca yalın birşekilde sizlerin beğenisine sunuyoruz.

cesme-alacati-hakkinda-sokaklari1

Çeşme Alaçatı otelleri, özellikle yaz aylarında ve uzayan resmi tatiller ile birleştirilen yıllık izin süreçlerinde – tamamen doluyor ve yer bulmanız imkansız hale geliyor. Bu dönemler için Çeşme Alaçatı Butik Otel rezervasyonlarınızı, çok öncesinden yapmanızda fayda var.zi ayırın.

Çeşme Alaçatı’da güzel hatıralar ve anılar geçirmeniz dileğiyle.

Çeşme alaçatı otelleri, çeşme otelleri, çeşme butik oteller, çeşme yakın oteller, alaçatı yakın oteller, izmir yakın oteller, haftasonu otelleri

 

You may also like...