Alaçatı Plajları

Son yıllarda Marmaris ve Bodrum tatil beldelerinde yaşanan aşırı yoğunluk ve kalabalıklar yüzünden Alaçatı Plajları, Türkiye’nin en yeni ve trendy yaz mekanlarından biri haline geldi.

Alaçatı Plajları

Alaçatı’nın en kalabalık zamanı mevsim sıcaklıklarıya doğru orantılı olsa gerek, Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanıyor. Fakat, şunu da unutmamak gerekiyor. Alaçatı’da rüzgarsız gün sayısı ortalama 30-40 gün.

Alaçatı’nın bu meşhur rüzgarları; sörf yapmak, öğrenmek isteyen tutkunları için de bir cennet olma özelliği taşıyor. Aynı zamanda Alaçatı dünyanın en ideal sörf noktalarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Hatta uluslararası düzenlenen PWA Windsurf Tour organizasyonunun Türkiye ayağı Alaçatı’da düzenlenmektedir. Bu yıl da düzenlenecek olan PWA Windsurf Tour, 17-22 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılackatır. Etkinlik hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Alaçatı plajlarının en önemli özelliği, suyunun berrak plajlarının beyaz kumdan olmasıdır. Alaçatı’da günlük kiralayacağınız yatlar ve tekneler ile çevredeki koyları gezebilir, egenin serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

» Çark Plajı

» Ilıca Plajı Aya Yorgi Plajı

» Yumru Koy Plajı

» Piyade Plajı

» Sole Mare Beach Club

» Babylon Beach Club

» Bianco Beach Club

» Alaçatı Windsurf Paradise

» Seaside

You may also like...